Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території Мурованської сільської ради


Правила благоустрою, забезпечення чистоти

і порядку на території

Мурованської сільської ради

об’єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Визначення Правил

1.1. Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території Мурованської  сільської ради на 2019- 2020 роки (далі - Правила), розроблені відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері благоустрою.
1.2. Правила є обов’язковими і запроваджуються з метою упорядкування, благоустрою та підтримання чистоти і порядку в населених пунктах об’єднаної територіальної громади, а саме Муроване, Сороки-Львівські, Гамаліївка, Ямпіль та Кам’янопіль та підвищення відповідальності керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності та громадян за прибирання, благоустрій території та довкілля Мурованської  сільської ради ОТГ.

1.3. Посадові особи установ, організацій, підприємств усіх форм власності, громадяни,  винні у порушенні цих правил, несуть адміністративну відповідальність.
1.4. Розміри відшкодувань підприємствами, установами, організаціями та громадянами, незалежно від форм власності, за забруднення довкілля та інші екологічні збитки встановлюються в порядку, передбаченому чинним законодавством.
1.5. Контроль за дотриманням правил покладається на сільську раду, комунальне підприємство.
1.6. Виконавчому комітету Мурованської  сільської ради  ОТГ необхідно регулярно вести  роз’яснювальну роботу, щодо дотримання  Правил благоустрою  мешканців громади.

2. Визначення термінів

2.1. Благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівню шуму та інше, що здійснюється на території населених пунктів з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

2.2. Територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парку, скверів, вулиць, проїздів, шляхів, прибудинкових територій,  кладовища, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних та інших об’єктів у межах населених пунктів.

2.3. Утримання в належному стані території - використання її за призначенням, відповідно до генеральних планів сіл Мурованської сільської ради ОТГ, іншої містобудівної документації, Правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об’єктів благоустрою.
2.4. Вулично-дорожня мережа - призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, мережа вулиць, доріг загального користування. Внутрішньо-квартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних доріжок, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
2.5. Заходи з благоустрою сіл Мурованської сільської ради ОТГ - це роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

2.6. Інші терміни у цих Правилах вживаються у значеннях, що визначенні Кодексами України, Законами України «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», іншими нормативно-правовими актами.

ІІ. СУБ’ЄКТИ ТА ОБ’ЄКТИ У СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

1. Суб'єкти у сфері благоустрою Мурованської  сільської ради ОТГ
Суб'єктами у сфері благоустрою Мурованської сільської ради ОТГ є орган місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни, та комунальні підприємства територіальної громади.
2. Об'єкти у сфері благоустрою Мурованської  сільської ради  ОТГ
2.1. До об'єктів благоустрою Мурованської  сільської ради  ОТГ належать:
2.1.1. Території загального користування:
а) парки, сквери, дитячі майданчики, історичні, меморіальні комплекси тощо;
б) пам'ятки культурної та історичної спадщини;
в) вулиці, дороги, пішохідні доріжки, тротуари;
г) кладовища;
д) інші території загального користування.
2.1.2. Прибудинкові території
2.1.3. Території будівель та споруд інженерного захисту;
2.1.4. Території закріплені за підприємствами, установами, організаціями рішенням виконавчого комітету Мурованської  сільської ради  ОТГ;
2.1.5. Території присадибних ділянок громадян та закріплені за ними території, згідно з Договором на утримання прилеглих територій, укладеним з комунальним підприємством.
2.2. До об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населених пунктів.

3. Використання об'єктів благоустрою
Об'єкти благоустрою використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони, з урахуванням вимог правил благоустрою території населених пунктів,  інших вимог, передбачених законодавством.

4. Утримання об'єктів благоустрою
Прибирання та благоустрій на території  населених пунктів здійснюється :
- організацією,  яка обслуговує житловий фонд – внутрішньо квартальних, прибудинкових та дворових територій, тротуарів, доріг;
- комунальне підприємство – тротуарів вздовж парків, скверів, кладовищ, прилеглих до них ділянок вулиць, тощо;
- підприємства, установи, організації, в тому числі орендарі приміщень – прибудинкових та дворових територій, прилеглих до них доріг, тротуарів, газонів, територій земельних ділянок, виділених рішення Мурованської  сільської ради  ОТГ  в користування.
Рішенням виконавчого комітету Мурованської  сільської ради  ОТГ  за підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, фізичними та юридичними особами можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах громади (парк, сквери тощо).
Крім вищевказаних територій, окремі підприємства, організації та інші суб’єкти господарювання та громадяни, що експлуатують відповідні об’єкти, повинні проводити прибирання, благоустрій додаткових територій, а саме:
- тротуарів, територій, прилеглих до торгових об’єктів, об’єктів побутового обслуговування,  громадського харчування, магазинів та інших об’єктів торгівлі на відстань, - від 7 до 25 м, згідно Договору на утримання прилеглих територій, укладеного з комунальним підприємством;
- земельних ділянок, виділених під будівництво, з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць розриття та прилеглих до них територій, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво;
- територій, прилеглих до гаражних кооперативів та гаражів на відстань до 20 м;
- територій, прилеглих до АЗС - на відстань до бордюрного каменю, що обмежує проїжджу частину вулиці або на відстань до 20 м по периметру.

5. Прилеглі території
Прилеглою територією, належною до прибирання, є територія до будинків приватних осіб, підприємств, організацій установ, будівельних майданчиків, територій  виділених в користування, інших архітектурних форм (які є у власності або в оренді) зі всіх сторін, а саме: тротуари, газони, прибудинкові, дворові території і прилеглі до них дороги  до середини.  Якщо на другій стороні вулиці відсутні споруди, будинки підприємств, установ, організацій, громадян - прибирання вулиці проводиться на всю ширину дороги з усіма елементами благоустрою (зелена зона, газони, тротуар).

6. Заходи, направлені на дотримання чистоти та порядку на території Мурованської  сільської ради  ОТГ
6.1. Виконувати  прибирання території загального користування відповідно затвердженої періодичності та режиму роботи відповідального за  дільницю та  в залежності від сезону та погодних умов.
6.2. Очищувати опорні лінії електропередач, парканів, дерев, будівель тощо від об’яв, реклам, вивішених у недозволених місцях (за рахунок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які припустили це порушення).
6.3. Контролювати стан колодязів. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти про це організації, які їх експлуатують.
6.4. Своєчасно прибирати листя в період його опадання і відвозити на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище.
6.5. Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 см.
6.6. Регулярно обстежувати прилеглі та закріплені території щодо виявлення амброзії полинолистої, карантинних рослин, проводити заходи по їх знищенню.
6.7. Проводити снігоочисні роботи,  дотримуючись таких правил:
- роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду проводити їх до закінчення снігопаду;
- від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, посипати спуски та підйоми спеціальними сумішами, щоб уникнути ковзання. Використовувати при цьому сіль заборонено;
- регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;
- зібрані з прилеглих та закріплених територій сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися в спеціально відведені місця.

7. Обмеження при використанні об'єктів благоустрою

На об'єктах благоустрою забороняється:
- виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;
- самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;
- вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;
- складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків;
- самовільно встановлювати об'єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;
- встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;
- випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;
- залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньо квартальних проїздах, що заважає проїзду спеціальних машин (швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки),  паркувати їх напроти сміттєконтейнерів, заважаючи вивозу контейнерів із сміттям, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, територіях прилеглих до гаражів, автостоянок тощо;
- здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці).

8. Права та обов'язки громадян у сфері благоустрою  на території Мурованської  сільської ради ОТГ

8.1. Громадяни у сфері благоустрою на території Мурованської сільської ради ОТГ мають право:

- користуватись об'єктами благоустрою Мурованської сільської ради ОТГ;
- брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ;
- виносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ;
- отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ та внесення до них змін, а також роз'яснення їх змісту;
- брати участь у здійсненні заходів з благоустрою території  громади, озелененні,  утриманні в належному стані садиб, дворів, парків, вулиць, кладовищ, братських могил, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об'єктів благоустрою;
- вимагати негайного виконання робіт з благоустрою Мурованської сільської ради ОТГ  у разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю, здоров'ю або майну громадян;
- звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров'ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об'єктів благоустрою.

8.2. Громадяни у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ зобов'язані:
- утримувати в належному стані закріплені в установленому порядку за ними території;
- дотримуватися Правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ;
- не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ ;

- відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням нормативно-правових актів з питань благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ

- укладати Договори на вивезення твердих побутових відходів, згідно вимогам діючих санітарних норм та закону України «Про відходи»;
- не забруднювати населені пункти сміттям.
- на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 30  березня 1994 р.  N 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» зокрема п. 15.     Місця та умови такого переїзду, а також місця перегону худоби визначаються власниками дорожніх об'єктів.

На виконання п. 7.6 Правил дорожнього руху : Переганяти стадо тварин по дорозі дозволяється лише у світлу пору доби, при цьому залучається така кількість погоничів, щоб можна було направляти тварин якомога ближче до правого краю дороги і не створювати небезпеку та перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

7.7Особам, що керують гужовим транспортом, і погоничам тварин забороняється:

г)       вести тварин по дорогах з удосконаленим покриттям, якщо поруч є інші дороги;


9. Права та обов'язки підприємств, установ, організацій та інших суб’єктів господарської діяльності у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ

9.1. Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарської діяльності у сфері благоустрою території громади

мають право:
- брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку території Мурованської сільської ради ОТГ та заходів з благоустрою їх територій;
- брати участь в обговоренні проектів нормативно-правових актів з благоустрою території громади;

- вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ або призводять до її нецільового використання;
- вимагати негайного виконання робіт з благоустрою в разі, якщо невиконання таких робіт може завдати шкоду життю або здоров'ю громадян, їх майну, майну юридичної особи та майну інших суб’єктів господарювання;
- брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об'єктів благоустрою;
- виносити на розгляд Мурованської сільської  ради ОТГ пропозиції щодо поліпшення благоустрою сіл Муроване, Сороки-Львівські, Гамаліївка, Кам’янопіль та Ямпіль;
- укладати договори з балансоутримувачем на прибирання прилеглої території;
9.2. Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарської діяльності у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ зобов'язані:

- утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку;
- утримувати в належному стані закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем об'єкти благоустрою (їх частини);
- усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини;
- усувати на закріплених за ними об'єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку;
- проводити згідно з планами, затвердженими  Мурованської сільської ради ОТГ, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин);
- у процесі утримання об'єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об'єктів, забезпечення умов функціонування та утримання їх у чистоті та належному стані;
- відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України;
- приступати до реконструкції, перепланування, капітального ремонту приміщень, будинків та інших споруд, їх технічного переоснащення як зі зміною, так і без зміни функціонального призначення лише за наявності проектної документації, яка пройшла попередню експертизу на відповідність нормативно-правовим актам.

10. Відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою
10.1. Збитки, завдані об'єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку.
10.2. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:

10.2.1. Протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;
10.2.2. Пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:

- ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;
- здійсненні ремонту інженерних мереж;
- видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;
- прокладанні нових інженерних мереж;
- виконанні інших суспільно необхідних робіт.
10.2.3. У випадках пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості.
Порядок визначення відновної вартості об'єктів благоустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.
10.2.4. Розмір відшкодування збитків, завданих об'єкту благоустрою, визначається згідно з наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 03.11.2008 №326 «Про затвердження Методики визначення відновної вартості об’єкта благоустрою».
10.2.5. У разі, якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об'єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об'єкта благоустрою.

ІІІ ПРАВИЛА ОРГАНІЗАЦІЇ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ Мурованської сільської ради ОТГ

1. Елементи благоустрою
Елементами благоустрою є:
- покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів;
- зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
- будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів;
- засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами;
- технічні засоби регулювання дорожнього руху;
- будівлі та споруди системи інженерного захисту території;
- комплекси та об'єкти монументального мистецтва;
- обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків;
- малі архітектурні форми;
- інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.
2. Комплексний благоустрій
2.1. Комплексним благоустроєм вважається проведення на визначеній території Мурованської сільської ради ОТГ (квартал, парк, вулиця, провулок, узвіз тощо) комплексу робіт з улаштування (відновлення) покриття доріг і тротуарів, обладнання пристроями для безпеки руху, озеленення, забезпечення зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами, встановлення малих архітектурних форм, здійснення інших заходів, спрямованих на поліпшення технічного і санітарного стану території, покращення її естетичного вигляду.
2.2. Проектування, будівництво та реконструкція об'єктів комплексного благоустрою здійснюються на основі генеральних планів  сіл Мурованської сільської ради ОТГ, комплексних транспортних схем та схем організації дорожнього руху, детальних планів територій та проектів забудови  мікрорайонів (кварталів), планів червоних ліній з урахуванням природнокліматичних умов і містобудівних особливостей населеного пункту, експлуатаційних, екологічних та санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту.
2.3. Прийняття в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення комплексного благоустрою відповідної території забороняється.
2.4. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо їх безпечної експлуатації. 
3. Благоустрій території житлової та громадської забудови
3.1. До об'єктів благоустрою житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах сіл Сороки-Львівські, Муроване,  Гамаліївка, Кам’янопіль та Ямпіль на яких розміщені об'єкти житлової забудови, громадські будівлі.
3.2 Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку на території території Мурованської сільської ради ОТГ,а також установлених державних стандартів, норм і правил.
4. Забезпечення благоустрою території підприємств, установ та організацій
4.1. Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарської діяльності забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до закону.
4.2.  Мурованська  сільська рада відповідно до наданих повноважень, може передавати об'єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.
Балансоутримувач об'єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.
Підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарської діяльності, які розміщуються на території об'єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об'єкта, на умовах договору, укладеного з балансоутримувачем.
4.3. Підприємства, установи, організації зобов'язані утримувати закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем території в належному стані відповідно до законодавства України та умов договору.
4.4. Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначає сесія території Мурованської сільської ради ОТГ залежно від підпорядкування об'єкта благоустрою.
4.5. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров'ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до Закону України “Про благоустрій населених пунктів”.
5. Утримання та благоустрій прибудинкових територій багатоквартирних житлових будинків
Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку, управителем, або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.
6. Забезпечення благоустрою присадибної ділянки
6.1. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.
Власник або користувач присадибної ділянки  забезпечує належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
6.2 Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться Мурованською сільською радою ОТГ.
7. Дозвіл на виконання робіт на території загального користування
7.1. Фізичним та юридичним особам, які мають намір здійснити нове будівництво на території загального користування, ДАБІ у Львівській області надається дозвіл на будівництво в порядку, визначеному законодавством.
Будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт споруд і будівель на території загального користування здійснюються на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, наданого в порядку, визначеному законодавством.
7.2. Роботи з усунення наслідків аварій, пов'язані з розриттям території загального користування, демонтажем споруд, розпочинаються негайно з обов'язковим подальшим оформленням дозволу на виконання цих робіт у порядку, визначеному законодавством.
8. Охорона та утримання зелених насаджень
8.1. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах території Мурованської сільської  ради ОТГ

під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.
8.2. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об'єктах благоустрою, а також видалення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду - за рахунок коштів їх власників або користувачів відповідно до нормативів, затверджених у встановленому порядку.
8.3. Видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території  Мурованської сільської  ради ОТГ здійснюється в порядку, затвердженому рішенням виконавчого комітету.
8.4. Негайне видалення пошкоджених дерев або кущів (їх частин) може здійснюватися підприємствами, установами, організаціями або громадянами в разі, якщо стан таких пошкоджених зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян, а також майну громадян та/або юридичних осіб.
8.5 Прийняття в експлуатацію об'єктів нового будівництва, реконструкції або капітального ремонту споруд та будівель, у проектній документації яких передбачається озеленення прибудинкової території, здійснюється державною комісією з обов'язковою участю виконавчого органу  Мурованської сільської  ради ОТГ

8.6 При утриманні зелених насаджень  на території Мурованської сільської  ради ОТГ користуватися «Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 №105.
9. Освітлення об'єктів благоустрою
9.1 Власники об'єктів благоустрою забезпечують освітлення цих об'єктів відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил.
9.2 Забезпечення утримання, належного функціонування та збереження освітлювальних приладів на території об'єктів благоустрою, впровадження енергозберігаючих технологій та обладнання здійснюються балансоутримувачами цих об'єктів благоустрою.
10. Вимоги до поводження з відходами
Формування системи поводження з відходами здійснюється шляхом використання найбільш ефективних і безпечних технологій за мінімальних економічних витрат, найбільш вигідних для громади Мурованської сільської  ради ОТГ схем і методів збирання, перевезення та знешкодження цих відходів з урахуванням щільності забудови, типів та наявного парку сміттєвозів, у порядку  визначеному законом.

ІV. ОРГАНІЗАЦІЯ САНІТАРНОЇ ОЧИСТКИ ТА ПРАВИЛА САНУТРИМАННЯ
1. Відповідальність за санутримання та додержання правил санітарної очистки покладається на керівників організацій, підприємств, установ, інших суб’єктів господарювання та громадян, на території яких розташовані об’єкти санітарної очистки.
2. Відповідальність за збір і вивезення харчових відходів покладається на підприємства громадського харчування.
3. Житлові організації, підприємства, які мають будинки, вживають заходи по забезпеченню знищення гризунів, мух, тарганів.
4. Підприємства, організації, установи, інші суб’єкти господарювання та громадяни,  а також власники приватних житлових будинків зобов’язані :
- укладати угоди з відповідними підприємствами на вивіз з території сміття, побутових відходів, рідких нечистот.

Підприємства після укладання угоди повинні вживати заходи щодо належних умов по підтриманню контейнерних майданчиків, зовнішніх туалетів в належному санітарно-технічному стані;
- укладати угоди з відділом профілактичної дезинфекції або з іншими службами, що мають ліцензію на проведення робіт по боротьбі з тарганами, комахами та гризунами.
5. Керівники підприємств, установ, організацій, інші суб’єкти господарювання та громадяни зобов’язані додержуватись таких правил санутримння і санітарної очистки:
- категорично забороняється накопичувати на прилеглій, закріпленій та дворовій території побутові і промислові відходи, влаштовувати звалища (будь-якого сміття, відходів будь-якої величини) на сільській території;
- виконувати згідно строків вивезення сміття на місця його складування, визначених виконавчим комітетом Мурованської сільської  ради ОТГ;

сміттєзбірники повинні бути закритими та встановлюватись на асфальтованих або бетонованих майданчиках, які загороджуються. Під’їзні дороги до них повинні мати тверде покриття;
- сміттєзбірники, майданчики та прилегла до них територія повинні утримуватися в належному санітарно-технічному стані, сміттєзбірники повинні ущільнюватися (закриватися);
- сміттєзбірники, вигрібні ями необхідно дезінфікувати. Дезинфекцію проводити хімічними препаратами у відповідності з періодичністю, встановленою органами державного санітарного нагляду;
- встановлювати на своїй території (в будинках, де немає каналізаційних мереж) одне санітарне пристосування (туалет, вигрібну, помийну ями тощо) згідно з санітарними нормами. До дворових туалетів і вигрібних ям повинен бути забезпечений під’їзд і освітлення в нічний час;
- урни для сміття, що встановлюються біля входу у постійні та тимчасові  споруди, біля торгівельних точок,  зупинках сільського пасажирського транспорту, у скверах та інших місцях, повинні бути промарковані, що вказує на їх належність. Урни повинні утримуватися у справному стані, очищатися від сміття, митися і дезінфікуватися організаціями, яким належать;
- балансоутримувачі об’єктів повинні забезпечити встановлення урн для сміття не менш, ніж одну на кожні 100 м кожної пішохідної доріжки.
6. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- викидати сміття, побутові виробничі відходи, нечистоти тощо на території сіл, у річки, водоймища, канави, зливову каналізацію, колодязі підземних комунікацій тощо;
- зливати на території сіл, в тому числі в зливову каналізацію та зливодощоприймальні пристрої вуличних дворових мереж, побутові відходи, нафтопродукти, неочищені води після миття дворових територій та автотранспорту, а також самовільно підключатися до зливової каналізації;
- встановлювати на подвір’ї санітарні пристосування (туалети, помийні ями тощо), які не відповідають санітарним нормам;
- засипати колодязі підземних інженерних мереж брудом, сміттям, побутовими та виробничими відходами;
- мити посуд, прати білизну  у відкритих водоймищах, виливати на вулицю мильну та відпрацьовану воду і інші побутові нечистоти;
- купати домашніх тварин у водоймах, вигулювати їх у місцях масового відпочинку, на дитячих майданчиках;
- випускати домашніх тварин та птицю на вулиці сіл, комунальні домоволодіння, території зелених насаджень, заплави річок, водоймища, місця масового відпочинку;
- розкладати багаття, спалювати листя, сміття тощо на територіях підприємств, організацій, домоволодінь та інших місцях.
- вести тварин по дорогах з удосконаленим покриттям, якщо поруч є інші дороги


V. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ САНІТАРНИХ ДНІВ, СУБОТНИКІВ, МІСЯЧНИКІВ ПО САНІТАРНІЙ ОЧИСТЦІ ТА БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МУРОВАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОТГ

З метою залучення населення до проведення робіт по благоустрою, озелененню, підтриманню чистоти і порядку на   території Мурованської сільської ради ОТГ рішенням виконавчого комітету Мурованської сільської ради

можуть оголошуватися дні чистоти (санітарні дні), суботники, недільники, а також місячники по санітарній очистці та благоустрою.
2. Керівники підприємств, організацій всіх форм власності, населення за місцем проживання в ці дні силами своїх колективів і транспорту проводять на своїх дворових, прилеглих і закріплених територіях ретельне прибирання, догляд за зеленими насадженнями, квітниками, газонами, знищують бур’яни та скошують траву, вивозять сміття на полігони утилізації, проводять очистку, а в необхідних випадках – фарбування огорож, фасадів, цокольних споруд, миття вікон і парадних дверей.
3. Для періодичного контролю за санітарним станом та благоустроєм будівель, прибудинкових, прилеглих та закріплених територій при житлових організаціях, підприємствах, в організаціях на громадських засадах можуть створюватися санітарні комісії.


VІ. ВИМОГИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ХУДОЖНЬО-ОФОРМЛЮВАЛЬНИХ РОБІТ ТА РОБІТ ПО БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МУРОВАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОТГ
1.Розміщення малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності на підставі рішення органів місцевого самоврядування або відповідно до діючого законодавства.
2. Споруди малих архітектурних форм (кіоски, павільйони, побутові приміщення та інші), фасади будинків повинні утримуватися в зразковому стані, своєчасно ремонтуватися та фарбуватися.
3. Експлуатацію споруд, будинків, їх ремонт проводити відповідно до правил та норм технічної експлуатації.
4. Підприємства, організації, власники будівель відповідають за утримання вивісок, меморіальних дошок та іншого, що знаходяться на їх будівлях.
5. Малі архітектурні форми (павільйони, кіоски, побутові приміщення та ін.), пункти роздрібної торгівлі розташовуються з таким розрахунком, щоб вони не заважали механізованому прибиранню. Їх зовнішній вигляд повинен відповідати архітектурно-художнім вимогам.
6. На фасадах будівель встановлюються покажчики найменувань вулиць, провулків, проїздів, покажчики пожежних гідрантів та водоймищ, номерні та пам’ятні знаки. Зразки покажчиків, знаків, тексту надписів визначається  виконавчим комітетом Мурованської сільської ради ОТГ.
7. Садово-паркові лавки утримуються в належному стані, фарбуються не менше одного разу на рік. Догляд за лавками здійснюють підприємства, за якими вони закріплені.
8. З метою виключення факторів, які негативно впливають на архітектурно-художній та естетичний зовнішній вигляд сіл ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- без відповідного рішення органів місцевого самоврядування встановлювати на майданах, вулицях, тротуарах та інших територіях сіл малі архітектурні форми (павільйони, магазини та інші);
- розвішувати афіші, плакати, об’яви, реклами, агітаційні матеріали, робити написи на стінах будівель і малих архітектурних формах (кіосках, павільйонах та інших), без погодження з власником, на огорожах, дверях, опорах електроліній, деревах та інших не відведених для цієї мети об’єктах;
- фарбувати, білити скульптурні зображення, пам’ятники, монументи, опори електроліній, декоративні дерева, поребрики та інші архітектурні форми без погодження з виконавчим комітетом сільської ради;
- висаджувати городні культури на прилеглих до домоволодінь територіях, парках, вільних ділянках, територіях відпочинку, газонах та інших не призначених для цієї мети місцях; 
- огороджувати земельні ділянки, сади, палісадники, домоволодіння, підприємства з фасадного боку вулиці без погодження з виконавчим комітетом Мурованської сільської ради ОТГ;
- складати будівельний матеріал, паливо тощо на прилеглих вулицях;
- завалювати місця торгівлі, побутового обслуговування тарою, пакувальними матеріалами;
- юридичним та фізичним особам встановлювати тимчасові торгівельні точки (автомашини, палатки, столики тощо) на площах, вулицях, в парках, скверах і в інших не встановлених місцях сіл без відповідного дозволу виконавчого комітету Мурованської  сільської ради ОТГ;
- робити до малих архітектурних форм (кіосків, павільйонів, побутових приміщень тощо) прибудови, козирки, огорожі, віконниці не передбачені проектом (схемами та іншими документами), використовувати їх під складські цілі;
- палити траву, гілки, деревину, листя, тощо на території сіл.

VІІ. ПРАВИЛА УТРИМАННЯ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
1. Керівники автотранспортних та промислових підприємств, організацій та установ всіх форм власності, на балансі або в оренді яких знаходяться автотранспортні засоби  та громадяни зобов’язані:
- випускати транспорт на вулиці населеного пункту у чистому, технічно справному стані, не допускати випадків забруднення вулиць, дворів матеріалами, що перевозяться автотранспортом;
- не допускати випадків забруднення вулиць, дворів та інших територій сіл брудом, що вивозиться на колесах техніки з будівельних майданчиків, полів, дворів та інших територій, які знаходяться в забрудненому стані;
- забезпечити дотримання водіями правил перевезення вантажів. Вантажі перевозити на пристосованому та обладнаному для цієї мети транспорті. При перевезенні легких вантажів обов’язково використовувати брезентове або інше покриття, щоб не допустити розвіювання вантажів і забруднення вулиць. 
2. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
- заправляти, ремонтувати (із заміною мастил і пального), обслуговувати, мити (при відсутності заправок, спеціальних мийок і відстійників) транспортні засоби на територіях комунальних домоволодінь, берегах річок і водоймищ, шляхах, тротуарах, в парках, на газонах, тощо, окрім територій автопідприємств та гаражних кооперативів;
- стоянка транспортних засобів на прибудинкових територіях, тротуарах, газонах і в інших не відведених для цієї мети місцях;
- перегін по вулицях з твердим покриттям механізмів на гусеничному ходу;
- вивезення на полігон утилізації відходів виробництва, які мають цінність як вторинна сировина.
Контроль за утриманням та експлуатацією транспортних засобів покладається на власників транспортних засобів.

VІІІ. ВИКОНАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ РОБІТ І ПРОКЛАДАННЯ ПІДЗЕМНИХ КОМУНІКАЦІЙ
Підприємства, установи, організації, громадяни, виконуючи земляні роботи ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

виконувати проектування, будівництво і експлуатацію інженерних комунікацій у суворій відповідності до діючих інструкцій, норм та технічних умов;
прокладку підземних комунікацій, реконструкцію і будівництво нових інженерних мереж на вулицях та площах з удосконаленим шляховим покриттям та інтенсивним рухом транспорту і пішоходів виконувати, як правило, закритим способом;
розриття шляхових покриттів вулиць, площ і тротуарів після їх будівництва чи капітального ремонту, виконувати тільки за розпорядженням сільського голови;
всі види земельних робіт (аварійні та планові) проводити тільки при наявності ордеру на земельні роботи, узгодженого контролюючими організаціями, службами, який оформляється та видається  Мурованською сільською радою ОТГ.
2. Всі будівельні організації, відомства, управління, які здійснюють будівництво на території населених пунктів, зобов’язані подавати до виконавчого комітету Мурованської сільської ради ОТГ  інформацію з визначеними об’єктами і строками проведення робіт по прокладанню і перебудові підземних споруд у наступному році, на основі яких розробляються зведені річні плани будівництва.
3. Замовник для одержання планового дозволу на проведення робіт незалежно від місця знаходження підземних комунікацій, повинен представити не пізніше ніж за три дні до початку робіт такі документи:
заяву на ім’я сільського голови на отримання ордеру;
план-схему на виконання земляних робіт;
лист-погодження з підприємствами, організаціями та установами, які зацікавлені в даному питанні.
Ордер на проведення робіт видається особам керівного та інженернотехнічного складу та діє на протязі 30 календарних днів.
4. Керівник організації, яка виконує роботи, зобов’язаний виділити відповідальних осіб, які мають необхідні технічні знання для виконання земляних робіт, та ознайомити з цими Правилами. Він несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених в ордері та правилах ведення робіт. Також відповідальність несе субпідрядна організація.
5. Проведення робіт по закінченню вказаних у ордері термінів (без оформлення нового ордеру) не допускається і вважається самовільним.
6. Роботи, які проводяться без дозволу, повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої законодавством і нормативними актами. За самовільне розриття на рівні з виконавцем робіт несе відповідальність також керівних організацій.
7. Організаціям, які систематично порушують проведення робіт, видача ордерів на проведення робіт припиняється до завершення ними розпочатих робіт та виправлення допущенних порушень.
8. Ордер із планомсхемою повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи.
9. З метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов’язаний не пізніше як за дві доби до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов’язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників.
10. Керівники експлуатуючих організацій зобов’язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій.
11. При виконанні земляних робіт механізмами відповідальна особа повинна видати водію землерийного механізму схему виконання робіт, а також показати на місцевості межі розміщення підземних діючих комунікацій.
12. Організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж  і зелених насаджень.
13. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами організацій, які їх пошкодили.
14. При виявленні споруд і комунікацій, зелених насаджень в період виконання робіт, не вказаних у проекті, виконавець повинен негайно припинити роботи і повідомити про це замовника. Замовник повинен викликати на місце роботи представника проектної організації та представника організації, якій належить виявлена споруда, комунікації, зелені насадження для складання акту і прийняття рішення по цьому питанню.
15. Забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями.
16. Доставка матеріалів, конструкцій на місце робіт повинно проводитись завчасно, але не раніше одного дня до початку робіт. Матеріали повинні складатися з таким розрахунком, щоб не загромаджувати шляхів і переходів.
17. При виконанні розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати роботу руху. Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт.
18. Розриття вздовж вулиць повинно проводитись ділянками довжиною 100 мп. Перевірку якості асфальтобетонного покриття , яке було відновлено після зазначених робіт, необхідно провести через рік, з метою виявлення можливого просідання грунту.
19. Місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені і оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до будівельних майданчиків влаштовані під’їзні дороги з твердим покриттям.
20. В місцях проходу людей встановлюються перехідні містки, шириною не менше 0,75 м., з перилами, висотою не менше 1 м., розраховані на навантаження не менше 400 кг на 1 п/м містка.
21. На магістралях з інтенсивним рухом транспорту, пішоходів роботи по будівництву підземних комунікацій проводити в максимально короткий строк в три зміни і, як правило, в нічний час.
22. Для найменшого загромадження вулиць вийнятий з траншеї ґрунт повинен прибиратись з місця робіт негайно. Забороняється завалювати ґрунтом, будівельними матеріалами дерева, кущі, геодезичні знаки, кришки водоканалізаційних, телефонних та інших колодязів.
23. Організація, яка здійснює роботи, зобов’язана до їх початку:
обгородити місце розриття стандартними бар’єрами, пофарбованими в яскраві кольори;
при обмеженій видимості обгородити місце розриття світловим сигналом червоного кольору;
встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;
на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, повинен бути чіткий покажчик об’їзду;
встановити щит, де вказати організацію, яка веде роботи, номери телефонів, прізвище відповідальної особи, строки початку і закінчення робіт.
24. На вулицях, площах та інших благоустроєних територіях прокладка підземних комунікацій здійснюється з визначенням наступних умов:
роботи виконуються короткими ділянками у відповідності до проекту організації робіт;
роботи по наступних ділянках виконуються лише після завершення робіт на попередній ділянці, включаючи відбудову дороги і прибирання території;
ширина траншеї повинна бути мінімальна, не перевищувати норм технічних умов на підземні прокладки;
розриття шляхового покриття повинно проводитись на 20-30 см ширше траншеї, мати прямолінійні контури;
стіни глибоких траншей, котлованів повинні кріпитися дошками і щитами;
забезпечується охорона від пошкоджень на ділянці робіт існуючих підземних комунікацій.
25. При обладнанні нових колодязів або камер огорожа та інші знаки не знімаються до досягнення розрахункової міцності споруди.
26. Відновлення асфальтобетонного покриття та зеленої зони з подальшим посівом трави повинно бути виконано у вказані в ордері строки. У разі виконання робіт вздовж тротуарів та проїжджих частин вулиць відновлення асфальтобетонного покриття проводити на всю ширину тротуару та проїжджої частини вулиці. При виконанні робіт на удосконаленому покритті (асфальтованому, монолітному) зворотна засипка проводиться лише піском з шаровим утрамбуванням на всю глибину з виконанням технічних вказівок проектних організацій. В кошторисі повинен бути передбачений повторний ремонт розриття. Тому кошти на відбудову розриття закладаються двічі.
27. Контроль за якістю засипки траншеї, трамбування ґрунту здійснює організація, яка видала гарантії на відбудовчі роботи. Відбудовчі роботи на головних магістралях,  у скверах, парках, місцях інтенсивного руху транспорту і пішоходів починаються негайно після засипки траншеї (не більше доби), в інших випадках протягом трьох діб і закінчуються в строки, вказані в ордері. 
28. При аваріях на підземних комунікаціях, ліквідація яких потребує негайного розриття вулиць, аварійна бригада під керівництвом відповідальної особи повинна негайно приступити до роботи, створивши безпечні умови для людей, руху транспорту, збереження розміщених поруч інженерних мереж.
29. Одночасно з відправкою аварійної бригади необхідно повідомити телефонограмою про характер і місце аварії організації, які мають суміжні з місцем аварії комунікації.
30. Організації, що мають суміжні з місцем аварії комунікації, при отриманні телефонограми, зобов’язані негайно направити на місце аварії свого представника, який повинен вказати розміщення відповідних комунікацій і стежити за дотриманням встановленого порядку виконання робіт..
31. Підприємство, організація, що приступила до проведення аварійновідновлюваних робіт, після виконання параграфу 8 пунктів 32 та 33 цих Правил, протягом дня повинні отримати по факту ордер на проведення земляних робіт у відповідних органах.
32. Нормативний термін виконання аварійновідновлюваних робіт для комунікацій (водогонів і каналізації, теплової мережі, електромережі, міської телефонної мережі) - 10 діб, відновлення благоустрою в повному обсязі - на протязі наступних календарних 20 днів. У складних випадках, пов’язаних з потребою розширення обсягів та зони ремонтних робіт, подовження термінів узгоджується додатково з відповідними службами в кожному окремому випадку. При порушенні термінів закінчення аварійних робіт стягується штраф згідно з чинним законодавством.
33. Відповідальна за розриття особа забезпечує дотримання правил техніки безпеки і всіх інших вимог, передбачених діючими правилами.

ІХ. ПРАВИЛА ДОДЕРЖАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ
1. Громадяни, підприємства, організації, установи при здійснені будьяких видів діяльності вживають заходи щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель на території житлової забудови (далі - санітарні норми) в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):
житлових будинків і прибудинкових територіях;
лікувальних, санаторно-курортних закладів, закладів освіти, культури;
гуртожитків;
розташованих на території сіл закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування;
інших будівель і споруд, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
парків, скверів, місць відпочинку, розташованих на території сіл громади.
2. Шум на захищених об’єктах при здійснені будьяких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, встановлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
Відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» доба ділиться на день і ніч: з 8.00 до 22.00 і з 22.00 до 8.00 годин відповідно.
3. У нічний час в будинках, на вулицях, прибудинкових територіях, територіях відпочинку тощо забороняється гучний спів, викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів. Феєрверки і салюти під час проведення загальноміських заходів проводити не пізніше 22.00 години за винятком святкування Нового року. Піротехнічні засоби індивідуального використання можна застосовувати в дні святкування загальнодержавних свят з додержанням правил безпеки та не пізніше 22 години. Проведення концертів на відкритих майданчиках обмежити до 22.00 години.
4. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжується шумом, забороняється у робочі дні з 21.00 до 8.00 годин, а у святкові та неробочі дні цілодобово. 
Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні, але шум не повинен цілодобово перевищувати санітарних норм.
5. Забороняється включення двигунів автотранспорту, мотоциклів, моторолерів, на території, що прилягає до будинків, з 22.00 до 7.00 годин ранку більш, як на одну хвилину.
6. Забороняється підприємствам громадського харчування (ресторани, кафе, бари, закусочні, літні майданчики тощо) використовувати живу музику та виносну радіоапаратуру після 22 години за виключенням їх застосування тільки у закритих приміщеннях при наявності шумоізоляційних заходів, які відповідають вимогам санітарних норм.
7. Громадяни, працівники підприємств, установ, організацій, дії яких порушують правила дотримання тиші або порушують вимоги санітарного законодавства, притягуються до відповідності, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».
8. Контроль за дотриманням тиші покладається на уповноважених працівників  Мурованської сільської ради ОТГ .


Х. ЗАВДАННЯ КОНТРОЛЮ У СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ

МУРОВАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОТГ

1. Контроль у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України «Про благоустрій населених пунктів», Правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ  та інших нормативно-правових актів.
2. Самоврядний контроль у сфері благоустрою сіл Муроване, Сороки-Львівські, Гамаліївка, Кам’янопіль та Ямпіль здійснюється виконавчим комітетом Мурованської сільської ради ОТГ в особі головного спеціаліста відділу Земельних ресурсів та екології (інспектор з екології).
3. Для здійснення контролю за станом благоустрою сіл громади, виконанням Правил благоустрою  території Мурованської сільської ради ОТГ  в тому числі організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян, утримання в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій, сільська рада може утворювати інспекції з благоустрою території сіл громади з кількістю інспекторів не менше одного.
4. Самоврядний контроль за станом благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ  здійснюється шляхом:
- проведення перевірок території;

- Контроль за дотримання підприємствами, організаціями, фізичними та юридичними особами, вимог природоохоронного законодавства в галузі охорони атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, щодо поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами;

- розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;
- участі в обговоренні проектів благоустрою територій Мурованської сільської ради ОТГ , іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;
- подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об'єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ .

ХІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ БЛАГОУСТРОЮ ТЕРИТОРІЇ МУРОВАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОТГ
1. До відповідальності за порушення нормативно-правових актів у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ  притягаються особи, винні у:
- порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ  ;
- проектуванні об'єктів благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;
- порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;
- порушенні Правил благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ;
- порушенні режиму використання і охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;
- самовільному зайнятті території (частини території) об'єкта благоустрою сільської ради;
- влаштуванні постійних стоянок службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, територіях, прилеглих до гаражів, автостоянок тощо, паркуванні зазначеного транспорту напроти сміттєкамер, заважаючи вивозу контейнерів із сміттям та на внутрішньо квартальних проїздах, що заважає проїзду машин спеціального призначення (швидкої допомоги, пожежних, аварійної техніки тощо);
- пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою сільської ради;
- знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення  сіл Муроване, Сороки-Львівські, Ямпіль Гамаліївка та Кам’янопіль  крім випадків, передбачених ст. 28 Закону України “Про благоустрій територій населених пунктів”;
- забрудненні (засміченні) території Мурованської сільської ради ОТГ (в тому числі повітря);
- неналежному утриманні об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій сільської ради тощо;
- не укладення ( відмова) договору на вивезення твердих побутових відходів.
2. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ.
3. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до відповідальності, передбаченої законом, не звільняє їх від обов'язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства.
4. Шкода, завдана внаслідок порушення вимог законодавства з питань благоустрою території Мурованської сільської ради ОТГ, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення незалежно від сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів у розмірах, які визначаються на підставі затверджених у встановленому порядку такс методик, розрахунків щодо обрахування шкоди. Відсутність таких такс, методик, розрахунків не може бути підставою для відмови у відшкодуванні шкоди. У такому разі шкода компенсується за фактичними витратами, затвердженими в установленому порядку рішенням Мурованської сільської ради ОТГ  на облаштування одного квадратного метра території сіл громади або базової вартості одного квадратного метра землі на відновлення порушеного стану об'єкта благоустрою або довкілля.

ХІІ. ПОРЯДОК НАДАННЯ ДОЗВОЛУ 
НА РОЗМІЩЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇЇ ОБ`ЄКТІВ БЛАГОУСТРОЮ БУДІВЕЛЬ І СПОРУД СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНОГО, ПОБУТОВОГО, ТОРГОВЕЛЬНОГО ТА ІНШОГО ПРИЗНАЧЕННЯ 
1. Загальні положення
1.1. Порядок надання Дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення (далі – Порядок) розроблено відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про благоустрій населених пунктів», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності».
1.2. Цей Порядок встановлює  на території Мурованської сільської ради ОТГ вимоги щодо видачі, переоформлення, видачі дубліката та анулювання Дозволу на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, а саме: будівель та (або) споруд торгівлі, ресторанного господарства, побуту, послуг (далі - Дозвіл), зразок якого додається.
1.3. Цей Порядок є обов’язковим для виконання всіма суб’єктами господарювання, незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності. Діяльність об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, побуту, послуг без Дозволу забороняється. Суб’єкт господарювання несе відповідальність за відсутність Дозволу, в порядку передбаченому діючим законодавством. 
1.4. Дія цього Порядку не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на ринках та торговельних майданчиках, рядах за умови сплати ними ринкового збору.
1.5. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається отримання Дозволу.
Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором.
1.6. Дозвіл є документом, що засвідчує право суб’єкта господарювання на розміщення на території об'єктів благоустрою сільської ради будівель та (або) споруд торгівлі, ресторанного господарства, побуту, послуг та визначає режим роботи об’єктів сфери торгівлі, ресторанного господарства, побуту, послуг. 
1.7. Дозвіл видається на кожний об’єкт окремо, надається безкоштовно, одноразово, на невизначений термін.
Для орендованих будівель, споруд Дозвіл видається на термін дії договору оренди (суборенди), найму тощо.
Для розміщення малих архітектурних форм Дозвіл видається на термін, встановлений рішенням органу місцевого самоврядування щодо їх розміщення.
На розміщення літніх майданчиків Дозвіл видається щороку (з 15 квітня по листопада).
1.8. У передбаченому чинним законодавством випадку відсутності або переоформлення документів на право користування земельною ділянкою Дозвіл може надаватися тимчасово на термін не більш, ніж 6 місяців з дати видачі Дозволу. Після оформлення документів на право користування земельною ділянкою, Дозвіл видається на термін, передбачений підпунктом 1.7. цього Порядку. 
1.9. Дозвіл втрачає чинність після закінчення терміну його дії.
2. Терміни та визначення
У цьому Порядку вживаються терміни у значенні, наведеному в законах України «Про благоустрій населених пунктів», «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». 
Інші терміни вживаються у нижченаведеному значенні:
- будівлі і споруди - об’єкти (заклади) оптової та роздрібної торгівлі, об’єкти (заклади) ресторанного господарства та об’єкти сфери побуту, послуг;
- об’єкти (заклади) оптової торгівлі – об’єкти, у яких здійснюється реалізація споживчих товарів для подальшого їх продажу безпосередньо населенню;
- стаціонарні об’єкти оптової торгівлі – об’єкти, розміщені в капітальних будівлях, мають систему спеціальних приміщень, оснащених торгово-технологічним устаткуванням. Стаціонарні об’єкти оптової торгівлі – оптові бази, які здійснюють оптові закупівлі та поставки (продаж) товарів і надають торговельні послуги підприємствам і організаціям роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та іншим суб’єктам підприємницької діяльності;
- об’єкти (заклади) роздрібної торгівлі – об’єкти, у яких здійснюється продаж споживчих товарів безпосередньо населенню;
- стаціонарні об’єкти роздрібної торгівлі – об’єкти, розміщені в капітальних будівлях або їх частинах, мають систему спеціальних приміщень, оснащених торгово-технологічним устаткуванням. Стаціонарні об’єкти роздрібної торгівлі - це магазини або крамниці, склад товарний, крамниця-склад, магазин-склад та павільйон з торговим залом площею 20 кв.м. і більше, торгово-сервісний комплекс), аптеки, аптечні кіоски, аптечні пункти, автозаправні станції тощо;
- об’єкти дрібно-роздрібної торговельної мережі – об’єкти продажу товарів, що здійснюється в некапітальних пунктах дрібно-роздрібної торговельної мережі, які відносяться до стаціонарних та пересувних малих архітектурних форм (павільйон, кіоск, торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, палатка, ємність, торговельний автомат, автомагазин, автофургон, автоцистерна тощо) або в капітальних будівлях або їх частинах (торговельне обладнання, низькотемпературний прилавок, лоток, ємність, торговельний автомат, тощо); 
- об’єкти (заклади) ресторанного господарства - об’єкти, у яких здійснюється виробничо-торговельна діяльність: виробляються і (або) доготовляються, продаються і організовується споживання продукції власного виробництва і закупних товарів;
- стаціонарні об’єкти ресторанного господарства - об’єкти, розміщені в капітальних будівлях або їх частинах, мають систему виробничих, торговельних та побутових приміщень, оснащених торгово-технологічним устаткуванням для готування, продажу та споживання їжі. Стаціонарні об’єкти ресторанного господарства – це ресторани, ресторани-бари, бари, кафе, кафе-бари, їдальні, закусочні, шинки, шашличні, кафетерії, кав’ярні, вареничні, пельменні , фабрики-кухні, тощо;
- об’єкти сфери побуту, послуг - об’єкти, у яких надаються побутові та інші послуги;
- стаціонарні об’єкти сфери побуту, послуг - об’єкти, розміщені в капітальних будівлях або їх частинах, павільйонах, обладнаних відповідним устаткуванням. Стаціонарні об’єкти сфери побуту, послуг – це перукарні, салони, майстерні, ательє, сауни, лазні, пральні, хімчистки, готелі, зали (комп’ютерні, тренажерні, відео тощо), кінотеатри, лабораторії (фото, кіно тощо), пункти (надання послуг, прийому замовлень тощо), автостоянки, автомийки, станції технічного обслуговування, консультації (юридичні тощо), камери зберігання, комплекси або центри (навчання, лікування, спортивно-оздоровчі, банно-оздоровчі тощо), медичні кабінети (стоматологічні, гінекологічні, урологічні тощо), культурно-розважальні центри, фітнес-клуби, туалети, а також об’єкти ринкового господарства – ринок, торговельний майданчик, торговельний ряд, ринковий комплекс та інші об’єкти, у яких надаються послуги;
- побутові та інші послуги можуть надаватися в об’єктах, які відносяться до стаціонарних та пересувних малих архітектурних форм (павільйон, кіоск, автомати побутового призначення, ваги тощо);
- сезонні об’єкти - об’єкти, відкриті для обслуговування населення на певний сезон року – тільки на літо, весну тощо. У складі сезонних об’єктів можуть бути об’єкти дрібно-роздрібної торгівлі та об’єкти ресторанного господарства: палатки, кіоски, лотки, низькотемпературні прилавки, а також літні майданчики;
- літній майданчик – об’єкт сфери ресторанного господарства, який здійснює виробничо-торгівельну діяльність: виготовляє (доготовляє) продукцію, продає, організовує споживання цієї продукції і закупних товарів.
Літні майданчики, на які поширюється цей Порядок, підрозділяються на: 
- стаціонарні літні майданчики, розміщені на вільних земельних ділянках відповідно до рішення органу місцевого самоврядування щодо розміщення малої архітектурної форми, або згідно з актом державної технічної (приймальної) комісії про прийняття закінченого будівництвом об’єкта в експлуатацію, затвердженого рішенням виконавчого комітету  Мурованської сільської ради ОТГ з відведенням земельної ділянки;
- літні майданчики, розташовані біля стаціонарного закладу ресторанного господарства, які експлуатуються за принципом додаткового збільшення кількості посадочних місць.
Такі літні майданчики приймаються в експлуатацію разом із стаціонарним закладом ресторанного господарства на підставі Декларації про готовність об’єкта до експлуатації. 
Робочі місця на літніх майданчиках повинні бути обладнані:
- холодильним, торговельно-технологічним устаткуванням та іншим обладнанням відповідно до вимог санітарних норм. На робочому місці повинен знаходитись асортиментний перелік товарів, узгоджений державним закладом « Пустомитівською районною санітарно-епідеміологічна станцією» Міністерства охорони здоров’я України, якщо його отримання передбачено чинним законодавством.
Літні майданчики повинні мати:
- електропостачання;
- освітлення у вечірній час;
- тверде покриття із застосуванням сучасних матеріалів;
- зелені насадження;
- урни (не менше двох);
- туалет (біотуалет) для обслуговуючого персоналу та відвідувачів з відповідною вивіскою про його наявність, який надається в користування безкоштовно;
- централізоване водопостачання та водовідведення, місце для миття рук обслуговуючого персоналу та відвідувачів. У виключних випадках, у разі розміщення літніх майданчиків у місцях, де є проблемним забезпечити централізоване водопостачання та водовідведення, літні майданчики повинні мати місця для миття рук обслуговуючого персоналу та відвідувачів, обладнані умивальниками;
- зонти (тенти) над столиками (на відкритих майданчиках), сучасні комплекти меблів для відвідувачів (столи, стільці), на столах виставляються паперові серветки;
- стаціонарну огорожу, яка повинна замикатись після закриття об’єкту, або тентове шатро, в яке необхідно складати меблі після закінчення роботи об’єкту і яке повинно замикатись, що унеможливить доступ відвідувачів;
- куточок для споживачів (розміщується інформація про найменування власника та книга відгуків і пропозицій).
На літніх майданчиках забороняється:
- використовувати «живу» музику, виносну радіоапаратуру після 22-00 години.

Перелік порушень, за які настає відповідальність згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення

№ п/п

Найменування порушень

Одиниця виміру

Коефіцієнт до розміру неоподаткованого мінімуму громадян

Фізичних осіб

Юридичних осіб

1

Самовільне (без дозволу) виконання земляних робіт або підготовчих робіт

Один об`єкт

20-25

50-60

2

Несвоєчасне закриття або продовження дозволів на проведення земляних робіт

-”-

20-25

50-60

3

Самовільне розміщення або розміщення в не відведених для цього місцях побутових вагончиків, контейнерів, ємкостей, інвентарю, пристроїв, механізмів, транспортних засобів та їх елементів, будівельних матеріалів і конструкцій

-”-

20-25

50-60

4

Пошкодження інженерно-технічних комунікацій

-”-

20-25

50-60

5

Несвоєчасне вивезення матеріалів, будівельних відходів та сміття від розбирання будівель та споруд

-”-

20-25

50-60

6

Несвоєчасне виконання робіт по відновленню благоустрою після земляних робіт

-”-

20-25

50-60

7

Самовільне перекриття проїжджої частини вулиці

-”-

20-25

50-60

8

Порушення в утриманні території та забезпечення належного санітарного стану

Один об`єкт

20-25

50-60

9

Захаращення та несвоєчасне прибирання території від побутового, будівельного сміття та відходів виробництва, снігу, криги, піску, скошеної трави, листя, деревини, гілля, винесення транспортними засобами на дорогу ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів, мийка автомобілів у не відведених місцях.

-”-

20-25

50-60

10

Захоронення або виливання на землю використаних матеріалів, відходів виробництва, побутового і будівельного сміття, розчинів, сумішей бетону, розчинників та різних екологічно отруйних речовин, сполук

-”-

20-25

50-100

11

Накопичення на дорозі розчинів, сумішей ґрунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва.

-”-

20-25

50-60

12

Спалювання листя, трави, бур`яну, гілля, деревини, відходів виробництва, побутового сміття в межах сіл

-”-

20-25

50-60

13

Несвоєчасне знищення бур`янів та об`єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях

-”-

20-25

50-60

14

Несвоєчасне зрізання та вивезення сухих гілок, дерев, викорчування пнів та їх вивезення

Один об`єкт

20-25

50-60

15

Несвоєчасне усунення розриттів та відновлення порушених елементів благоустрою

-”-

20-25

50-60

16

Складання на прибудинкових територіях будівельних відходів та сміття, товару та вільної тари

-”-

20-25

50-60

17

Відсутність договору на вивіз  ТПВ (сміття)

-”-

20-80

50-100

18

Відсутність договору на захоронення сміття

-”-

20-25

50-60

19

Порушення вимог при розміщенні архітектурних малих форм, рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою

-”-

20-25

50-60

20

Розміщення торговельних лотків, столиків, мольбертів, візків, автомобілів

-”-

20-25

50-60

21

Порушення у розміщенні об`єктів зовнішньої реклами

-”-

20-25

50-60

22

Самовільне встановлення будь-яких стендів, плакатів, панно, екранів, тумб, вивісок, покажчиків, транспарантів, тролів, зонтів, повітряних куль

-”-

20-25

50-60

23

Розклеювання оголошень у не відведених для цього місцях

-”-

20-25

50-60

24

Перегін ВРХ у невстановлених місцях

-”-

20-25

50-60

Даний перелік може змінюватись у відповідності до законодавства України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Увага тестове опитування! Чи буде для Вас корисним запровадження електронних опитувань?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь