До уваги працівників та роботодавців!

Дата: 25.02.2019 15:27

Шановні мешканці громади!

Доводимо до відома, що з 1 січня 2019 року в Україні розмір мінімальної заробітної плати становить 4173 гривні. А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної заробітної плати і, бажаючи уникнути зайвих, на їхню думку, витрат, видають працівникам зарплату в «конвертах».

Погодившись на одержання зарплати в «конвертах», Ви свідомо обкрадаєте самі себе. Нагадуємо, що тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

Пам’ятайте, що працівник, який отримує всю зарплату в "конверті" офіційно вважається не працюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

- він не буде одержувати пенсію по віку;

- у нього немає гарантованого розміру заробітної плати;

- його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій.

- у нього немає права на відпустку;

- права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;

- права не працювати у вихідний та святковий день;

- права на охорону праці;

- права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з Вас !!!